CONTABIL JUNIOR - firma de contabilitate

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii
• Indeplinirea sarcinilor stabilite de catre Contabilul senior
• Contabilizarea facturilor emise
• Inregistrarea incasarilor si platilor conform extraselor de cont
• Contabilizarea incasarilor si platilor in numerar conform registrelor de casa
• Inregistrarea avansurilor de trezorerie conform deconturilor
• Contabilizarea facturilor de prestatii furnizori
• Inregistrarea intrarilor de marfa in baza documentelor primite (facturi interne, facturi externe, DVI si NIR)
• Intocmirea balantelor de verificare pentru clienti
• Intocmirea de alte situatii analitice la cererea Contabilului Senior
• Receptionarea documentelor si a corespondentei de la clienti
• Efecturea altor inregistrari in contabilitatea anumitor clienti desemnati de contabilul senior.
• Indeplinirea altor sarcini primite prin delegare de la persoane cu functii de executie din cadrul societatii.

Responsabilitati
• Operarea tuturor documentelor justificative primite de la clienti
• Verificarea, acolo unde este posibil, a soldurilor lunare cu situatiile analitice ale clientului;
• Incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli
• Imbunatatirea permanenta a pregatirii sale profesionale si de specialitate
• Utilizarea resurselor existente exclusiv in interesul firmei
• Respectarea prevederilor normativelor interne si a procedurilor de lucru privitoare la postul sau.

CERINTE

• Absolvent de studii economice
• Persoana serioasa, responsabila, cu initiative
• Excelente abilitati de comunicare
• Capacitatea de a lucra atat in echipa cat si independent
• Sunt acceptate si persoane fara experienta in conditiile in care intrunesc cerintele mai sus enuntate.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/