Contabil Junior

DINAMIC BUSINESS CONSULT S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul presupune activitati de contabilitate primara in cadrul unei societati de contabilitate, consultanta fiscala si servicii personal.

Responsabilitati:

- introducerea documentelor contabile primare in baza planului general de conturi pentru societatile client
- mentinerea relatiei cu clientii alocati prin intermediul telefonului/e-mailului sau direct in cadrul unor intrevederi
- mentinerea relatiei cu banca si cu diversi furnizori
- arhivarea in bune conditii a documentelor financiar contabile pentru societatile client
- deplasarea la diverse institutii sau la sediul clientilor - daca este cazul

CERINTE

- persoana organizata, cu rezistenta la stress, capacitate de a respecta termenele limita si de a indeplini sarcinile la timp
- cu sau fara experienta, dar cu bune cunostinte teoretice de contabilitate
- cunostinte PC - Microsoft Office

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut, oportunitatea de a interactiona cu diverse domenii de activitate si de a capata experienta
- posibilitate de promovare pe postul de contabil senior, pe masura acumularii cunostintelor
- nivelul salarial se discuta la interviu, in functie de cunostintele sau de experienta detinuta

Societate de contabilitate, consultanta fiscala si servicii personal.