Contabil Junior

SETRIO SOFT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati

- Inregistreaza in contabilitate facturile primite de la furnizori (chirii, utilitati, servicii, etc), conform procedurilor interne, cu alocarea cheltuielilor pe centre de cost si pe perioadele de referinta;
- Inregistreaza incasari/plati;
- Opereaza extrasele bancare;
- Tine evidenta deconturilor angajatilor si inregistreaza toate documentele insotitoare ale acestora;
- Intocmeste periodic situatii privind clientii neincasati si transmite informari catre persoanele responsabile cu recuperarea debitelor;
- Participa la inventarierile periodice si efectueaza confirmari de sold cu partenerii, ori de cate ori este necesar;
- Transmite facturile catre clienti;
- Participa la intocmirea situatiilor contabile lunare/semestriale/anuale;
- Efectueaza operatii de descarcare cheltuieli/venituri in avans si intocmeste situatii pentru verificarea lunara a soldurilor conturilor;
- Inregistreaza in contabilitate amortizarea imobilizarilor;
- Raspunde de arhivarea corespunzatoare a tuturor documentelor pe care le opereaza.
- Se ocupa de verificarea tuturor consumurilor specifice activitatilor societatii
- Are in vedere contactare clienti, punctare fise, ofera raspuns oricaror solicitari de natura financiar-contabila primite de la client
- Emite ocazional facturi fiscale + proforme la solicitare
- Inregistreaza contracte, acte aditionale, alte documente client
- Solicita/verifica documentele semnate cu clientii in original (PV, contracte, acte aditionale)

CERINTE

Cerinte
o Studii obligatorii: superioare
o Abilitati de comunicare si relationare
o Cunostinte utilizare pachet Microsoft Office
o Spirit de observaţie, dinamism, eficienţă
o Bune abilităţi de planificare, organizare, coordonare
o Capacitatea de a lucra în condiţii de stres,
Constituie avantaj:
- Cunostinte de contabilitate primara si bune cunostinte de Excel (cunostinte dovedite in proba practica)

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite
Pachet salarial motivant
Bonuri de masa
Decontare transport
Bonusuri pentru performante
Un colectiv tanar si dinamic
O cultura organizationala puternica

Proiectare si dezvoltare de solutii software in domeniul medical.
Setrio Soft ofera servicii integrate de tehnologie a informatiei pentru farmacii, medici de familie si de specialitate.
Echipa noastra este tanara, dinamica, numarand 90 de angajati cu o vasta experienta in analiza, dezvoltare, implementare, suport si consultanta software si hardware.
Motto-ul nostru, “Impreuna mereu”, se adreseaza atat angajatilor Setrio Soft cat si colaboratorilor nostri.
Misiunea noastra este de a ne ajuta partenerii in atingerea obiectivelor strategice si impreuna cu acestia sa dezvoltam produse inovatoare, performante si de calitate superioara.
Valorile noastre sunt: seriozitatea, daruirea, profesionalismul, respectul fata de client.