Contabil Junior

GRANT THORNTON AUDIT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Indeplinirea cu acuratete a tuturor sarcinilor financiar-contabile alocate;
- Înregistrarea documentelor financiar-contabile (achiziții, vânzări, bancă, inventar, active fixe și amortizări, salarii, impozite, conturi de închidere);
- Consilierea clienților in întocmirea documentelor contabile primare (facturi, ordine de călătorie, ordine de plată / colectare, case de marcat, rapoarte de cheltuieli);
- Respectarea procedurilor specifice de lucru;
- Actualizarea jurnalelor contabile specifice;
- Menținerea relației cu clienții alocati (prin telefon, fax, e-mail).

CERINTE

- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (termini contabili);
- Absolvent de studii superioare (reprezinta un avantaj facultatea de Contabilitate sau Fiscalitate) ;
- Bune cunostinte de operare PC (Excel, Word, Outlook Express, Internet) ;
- Cunostinte solide de contabilitate si fiscalitate;
- Experienta in Ciel si Saga constituie avantaj;
- Experiența de contabil junior/auditor junior, de preferință în firmele de contabilitate (6 luni - 1 an) constituie avantaj;
- Excelente abilități analitice și numerice;
- Inițiativă, flexibilitate, onestitate, spirit de echipă, responsabilitate si determinare.

The people in the independent firms of Grant Thornton International Ltd provide personalized attention and the highest quality service to public and private clients in more than 100 countries. Year after year, Grant Thornton is acknowledged for the excellence of its work environment and its contribution to the community.As a result of substantial increase in operations in Romania, Grant Thornton Advisory (Business Process Outsourcing) Romania is looking for a Junior Accountant to join our expanding external Accounting Department. Grant Thornton Romania offers constantly career opportunities, international mobility and excellent working conditions.