Contabil Junior

Uti Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistrează în mod corect operaţiunile contabile ce i-au fost încredinţate;
- Asigură înregistrarea zilnică a documentelor contabile ce i-au fost incredinţate, în sistemul informatic;
- Respectă termenele lunare de închidere a balanţei contabile conforme cu termenele de raportare managerială;
- Lunar, după emiterea balanţei analitice de verificare, efectuează controlul soldurilor conturilor ce au fost afectate de înregistrări pe care le-a efectuat;
- Asigură evidenţa detaliată a soldurilor conturilor de care răspunde;
- Asigură evidenţa contabilă a facturilor primite de la furnizorii interni;
- Asigură evidenţa contabilă a facturilor emise pentru clienţii interni;
- Întocmeşte situaţia soldurilor furnizori interni, clienţi interni pe feluri de obligaţii si vechime şi operează in timp real orice modificare asupra componentei lor;
- Colaboreaza cu departamentul Credit controller si trezorerie in verificarea soldurilor de creante si datorii pe parteneri si efectuarea punctajelor;
- Asigură evidenţa TVA, a jurnalelor de vânzări/cumpărări, verificând corelaţiile aferente;
- Asigură transferul in contabilitate a operaţiunilor bancare în lei;
- Colaborează la întocmirea procedurilor de lucru specifice activităţii sale și urmăreşte respectarea lor.

CERINTE

- Studii superioare în domeniul economic;
- Minim minim 2 ani experienţă într-o poziţie similară;
- Cunoștinţe MS Office, Oracle Financials;
- Preocupare pentru calitate şi orientare spre satisfacerea clienţilor;
- Adaptabilitate şi capacitate de autoperfecţionare;
- Spirit de iniţiativă;
- Orientare spre rezultate;
- Diplomaţie;
- Integritate și etică profesională;
- Stabilitate emoţională și rezistenţă la stres;
- Corectitudine;
- Rigurozitate.

BENEFICII OFERITE

- Bonuri de masă;
- Abonament servicii medicale;
- Asigurare de viață și de sănătate.

UTI is a holding of powerful and flexible companies, capable of offering a wide and complex range of customized products and services.
UTI has a 21-year long experience on the national and international markets, its competencies in various fields are covered by its 4 business lines: Homeland and Defense Security, Information Technology and Communications, Traffic Management,
Construction and Facility Management and provides turnkey solutions for transportation, energy, oil & gas industry, government, local authorities, financial institutions, corporations and commercial sites. For the next five-year long period UTI has established bold strategic goals, such as listing to an European stock exchange and getting international brand recognition.