CONTABIL JUNIOR

MAISON DU BON PAIN

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:

- Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, cronologic si sistematic, potrivit planurilor de conturi si normelor legale emise de institutiile de reglementare legala, pe baza documentelor justificative ale tuturor operatiunilor patrimoniale.
- Asigura intocmirea si arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile conform cu legislatia in vigoare.
- Raspunde de eficienta si calitatea lucrarilor executate in cadrul serviciului la termenele stabilite prin reglementari interne sau prin alte acte normative;
- Evidenta registrului de casa.
- Inregistrarea extraselor bancare in programul de contabilitate.
- Operarea facturilor de la furnizori in programul de contabilitate;
- Mentinerea relatiei cu furnizorii si urmarirea termenelor de plata catre acestia cu ajutorul scadentarelor.

CERINTE

Candidatul ideal

- Absolvent facultate (preferabil contabilitate de gestiune)
- Experienta de lucru necesara(vechimea in specialitatea ceruta de post minim 2 ani)
- Sa cunoasca softurile SAGA,CIEL
- Abilitati bune de comunicare cu colegii si cu celelalte departamente;
- Atentie sporita pentru detalii;
- Capacitati bune de organizare si prioritizare a sarcinilor.
- Disponibilitate imediata.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant

DESCRIEREA FIRMEI

Grup de companii