Contabil Junior

Recruitmentpoint

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

- Înregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- Realizeaza rapoarte zilnice, saptamanale şi lunare despre situatia contului bancar sii situatia fluxului de numerar
- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale
anuale
- Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile
- Calculeaza salariile pentru angajatii companiei si asigura procesul de salarizare folosind un soft corespunzator
- Urmarirea bugetelor de investitii;
- Realizeaza situatii financiare
- Se ocupa de obtinerea documentatiilor pentru participare la licitatii.
- Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, etc.).
- Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
- Intocmeste situatiile financiare anuale, precum si alte documente solicitate de catre directorul economic
- Raportarea situatiilor cerute de directorul economic si conducerea societatii;
- Intregistreaza deconturile de cheltuieli lei/valuta
- Intocmeste ordine de plata si inregistreaza extrasele bancare lei/valuta

CERINTE

- experienta in contabilitate de cca/minim 1-3 ani
- cunostinte de utilizare ale unuia dintre programele specializate WinMentor, CIEL, Wizcount sau contabSQL
- experienta evidenta contabila minim 1 an.
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- studii medii de specialitate sau studii superioare financiar- contabile
- cunostinte PC (MS Office
- bune cunostinte de limba engleza;
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, negociabil in functie de experienta

Compania noastra are mai mult de 10 ani de experiență în furnizarea de servicii de resurse umane integrate și soluții de forță de muncă în industrii, cum ar fi: IT, Telecom, Pharma, BPO, Call Center, Automotive și altele. Noi dezvoltam in mod constant o bază de candidați calificați pentru fiecare poziție deschisă, în scopul de a oferi o rapidă și o soluție de calitate pentru clienții noștri. Am avut ocazia de a construi unele echipe mari de la zero, ajutându-i să aibă succes și productiv.