Contabil junior

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco Permannet Placement cauta pentru clientul sau, o companie din domeniul retail & distributie, un Contabil.

CONTABIL

Profilul job-ului

• Contabilizeaza si inregistreaza registrul de casa in lei si valuta;
• Contabilizeaza si inregistreaza deconturile;
• Tine evidenta, intocmeste si introduce notele contabile ;
• Contabilizeaza si inregistreaza facturile furnizorilor si ale clientilor;
• Verifica si corecteaza jurnalul de cumparari ;
• Verifica si corecteaza jurnalul de vanzari;
• Intocmeste lunar decontul de TVA pe baza jurnalelor;
• Efectueaza componente ale soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
• Intocmeste lunar declaratiile la bugetul statului si asigurarilor sociale, intocmeste situatiile financiare semestriale si anuale, pontajul angajatilor pe punctul de lucru Bucuresti;
• Intocmeste confirmarile de sold la inchiderea exercitiului, pentru clienti;
• Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;
• Introducerea facturilor de la furnizori in sistem, tinerea evidentei documentelor pentru transporturi intracomunicatre cat si din afara Europei, declaratii vamale si documente aferent, documentatie pentru containerele ce vin din afara Europei cat si respectarea procedurei pana la ajungerea containerelor la depozit, tinerea legaturii cu doctorul in luarea probelor si alte activitati conexe.

CERINTE

• Studii superioare in domeniul financiar contabil;
• Experienta in domeniu minim 3 ani;
• Cunoasterea limbii engleze - nivel mediu;
• Cunostinte de utilizare Word, Excel, Outlook;
• Atentie la detalii;
• Seriozitate, responsabilitate si implicare;

Toti candidatii care corespund cerintelor de mai sus sunt invitati sa aplice online. Vor fi contactati doar candidatii care corespund profilului in maxim 2 saptamani.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro