Contabil junior

DINAMIC BUSINESS INTERCONSULT S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Este disponibil un post de Contabil junior in cadrul unei societati de contabilitate, consultanta fiscala si servicii personal.

Responsabilitati:

- introducerea documentelor contabile primare in baza planului general de conturi pentru societatile client
- mentinerea relatiei cu clientii alocati prin intermediul telefonului/faxului/e-mailului sau direct in cadrul unor intrevederi
- mentinerea relatiei cu banca si cu diversi furnizori
- arhivarea in bune conditii a documentelor financiar contabile pentru societatile client
- deplasarea la diverse institutii sau la sediul clientilor - daca este cazul

CERINTE

- persoana organizata, cu rezistenta la stres, capacitate de a respecta termenele limita si de a indeplini sarcinile la timp
- limba engleza este obligatorie
- disponibilitate program prelungit - cand este cazul
- nu este necesara experienta, insa sunt obligatorii cunostintele teoretice de contabilitate
- cunostinte PC - Microsoft Office

BENEFICII OFERITE

- posibilitate de promovare pe masura acumularii cunostintelor
- salariul de inceput 700 lei
- pe parcursul colaborarii, tichete de masa si abonament de servicii medicale

Societate de contabilitate, consultanta fiscala si servicii personal.