Contabil Job ID 10/2015

SC GROUP EXPERT CONSULTING 2000 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

Evidenta contabila completa;
Efectueaza inchiderea conturilor de venituri, cheltuieli si TVA, verifica si regleaza balantele de verificare lunare;
Intocmeste toate declaratiile lunare / trimestriale, urmareste depunerea si arhivarea acestora;
Completeaza lunar Registrul Jurnal pe baza balantei de verificare;
Completeaza trimestrial sau de cate ori este cazul Registrul de Evidenta Fiscala;
Completeaza anual Registrul Inventar ;
Efectueaza toate operatiile necesare inchiderii exercitiului financiar si intocmeste proiectul situatiilor financiare semestriale si anuale.

CERINTE

Diploma de licenta – specializarea contabilitate

3 ani experienta de lucru intr-un post similar.

Calitati:
• Minim:
atitudine proactiva si simt al responsabilitatii
orientare catre client
abilitatea de a actiona autonom la scurt timp dupa angajare
limba engleza – fluent
abilitati IT:
 softuri de contabilitate – excelent
 Excel – avansat
abilitati de organizare
abilitati de prezentare
abilitati interpersonale, de lucru in echipa si de comunicare
simt analitic dezvoltat; abilitatea de a analiza, a sintetiza si a rezolva probleme
abilitatea de a dezvolta solutii inovative
capacitatea de a-si planifica si organiza munca; abilitati de prioritizare si respectare a termenelor-limita
flexibilitate si adaptabilitate
capacitatea de a redacta rapoarte clare si concise
orientat spre rezultat
capacitatea de a lucra sub presiune
integritate

BENEFICII OFERITE

Aceasta este o pozitie full-time, pe durata nedeterminata
Sediul central in Piata Victoriei (Str. Dr Iacob Felix nr. 21)
•Coaching
•Sprijin in obtinerea de calificari profesionale
•Reputatie: membership in a 3-a cea mai mare alianta profesionala de specialitate din lume www.tagalliances.com

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

GROUP EXPERT CONSULTING 2000 SRL este partenerul pe care si-l doresc toti, este partenerul de care ai nevoie pentru ca afacerea ta sa fie profitabila. Cu o experienta de peste 17 ani in contabilitate si consultanta, si opt ani in audit, misiunea noastra este de a deveni un partener de incredere pentru companiile locale si internationale care au nevoie de consultanta contabila , fiscala sau audit.

Group Expert Consulting 2000 SRL este una din companiile cu o ascensiune rapida in acest domeniu, acum cu un portofoliu ce depaseste 200 de clienti. Credem ca cea mai buna modalitate de a construi o relatie de lunga durata cu un partener este de a-i anticipa nevoile, de a-i oferi servicii de cea mai buna calitate si la momentul potrivit.

Oferim o varietate de servicii, de la contabilitate la audit financiar si analize economico- financiare. Angajamentul nostru de a furniza clientilor servicii de cea mai buna calitate se reflecta in atentia deosebita pe care o acordam formarii profesionale a angajatilor.

Complexitatea sistemului economic si legislativ, in cadrul caruia opereaza clientii, ii oblige pe angajatii nostril sa-si imbunatateasca constant abilitatile profesionale si de asemenea sa fie la curent cu ultimele modificari legislative.