Contabil gestiune

Maxi Pet - SC Pet Center Trade SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

• Inregistreaza zilnic in sistemul contabil documentele referitoare la operatiunile cu stocuri
• Comunica cu furnizorii si clientii asupra facturilor sau avizelor emise
• Efectueaza reconcilierea lunara dintre inventarul fizic si evidenta contabila a stocurilor
• Participa la efectuarea periodică a inventarierii fizice a patrimoniului
• Asigură arhivarea documentelor si documentarea operatiunilor conform legii si procedurilor companiei
• Verifica corectitudinea intocmirii documentelor referitoare la stocuri si rectifica inregistrarile eronate cu acordul persoanelor responsabile
• Administreaza stocurile si introduce produsele noi
• Administreaza comenzile online
• Efectueaza alte operatiuni de contabilitate primara de gestiune

Va rugam sa ne trimiteti CV si scrisoare de intentie la adresa de email: careers@maxi-pet.ro

* Doar candidatii care indeplinesc criteriile de mai sus vor fi contactati in vederea unui interviu.

CERINTE

CERINTE DE CALIFICARE SI COMPETENTE:

• Minim absolvent de liceu
• Minim 1 an experienta
• Constinciozitate in raport cu sarcinile care-i revin
• Implicare in activitatea desfasurata
• Atentie la detalii
• Persoana responsabila
• Excelente abilitati organizatorice
• Vorbirea fluenta a limbii engleze si abilitati de utilizare a calculatorului sunt obligatorii
• Cunostinte despre produsele destinate animalelor de companie constituie avantaj

Facem parte dintr-un grup corporativ regional de succes, specializat in retail-ul cu hrana si accesorii pentru animale de companie.
In magazinele Maxi Pet oferim cea mai variata gama de produse pentru animale de companie (hrana si accesorii), cele mai bune preturi de pe piata si magazine cu un mediu ambiant superior ce asigura cea mai comoda experienta de cumparaturi.
Proprietarii de animale de companie din mai multe tari au incredere in brand-ul nostru si se bazeaza pe rezultatele noastre deosebite, la cele mai inalte standarde ale calitatii servirii.
Pentru mai multe informatii, va rugam accesati www.maxi-pet.ro