Contabil Furnizori (perioada determinata)

eMAG.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Verifica si inregistreaza facturile primite de la furnizorii interni/externi
• Se asigura ca toate facturile sunt inregistrate corect si la timp;
• Verifica corelarea facturilor cu comenzile din SAP;
• Urmareste existenta/recuperarea facturilor de la furnizori pentru marfa returnata;
• Se asigura ca toate diferentele cantitative si de pret existente intre receptie si factura sunt procesate la timp si rezolvate;
• Se asigura de urmarirea si recuperarea solduri neincasate vechi;
• Se asigura de efectuarea compensarilor datoriilor reciproce existente, inainte de plata catre furnizori;
• Efectueaza reconcilieri, verificari, confirmari de sold cu furnizorii;
• Verifica si analizeaza solduri conturi contabile.

CERINTE

• Experienta anterioara in contabilitate (minim 2 ani)
• Studii superioare economice
• Limba engleza - nivel mediu
• Cunostinte SAP - reprezinta un avantaj
• Bune abilitati de utilizare a pachetului MS OFFICE
• Bune abilitati de comunicare; atentie la detalii; perseverenta

BENEFICII OFERITE

La eMAG, avansam rapid si ne place ceea ce facem. Daca esti pasionat de job-ul tau, fie ca oferi consultanta unui client sau scrii o linie de cod, si tintesti sus, atunci locul tau este in echipa noastra.

Iti oferim cele mai bune programe de dezvoltare pentru a-ti imbunatati atat aptitudinile soft cat si cele specifice activitatii tale, dar tu decizi ce vrei sa inveti si incotro vrei sa mergi. Posibilitatile sunt nelimitate.

Stim ca beneficiile sunt importante, de aceea iti oferim o gama variata. Si pentru ca ne place sa impartasim, la inceputul calatoriei tale in eMAG iti oferim un curs gratuit de e-commerce ca sa te acomodezi. :)

Lansat în 2001 ca un magazin online de sisteme de calcul si produse de birotica, eMAG se numara printre creatorii pietei de comert electronic din România. Adaptarea permanenta a serviciilor la realitatile pietei sii orientarea catre client au propulsat si au mentinut eMAG în pozitia de lider constant al pietei.

eMAG are un portofoliu în care se regasesc atât produse si solutii IT si de comunicatii, cât si echipamente electronice si electrocasnice, oferta sa extinzându-se permanent. Compania opereaza magazinul www.emag.ro precum si douasprezece showroom-uri deschise în Bucuresti (Crangasi& Baneasa), Iasi, Ploiesti, Pitesti, Cluj, Brasov, Timisoara, Oradea, Constanta, Galati, si Craiova.

In cei 14 ani de activitate, echipa eMAG a crescut in ritm alert, ajungand in prezent la un numar de aproximativ 1900 de angajati. eMAG sustine in continuare dezvoltarea fortei de munca din Romania, oferind locuri de munca de inalta specializare, intr-o piata in plina evolutie