Contabil furnizori, Bucuresti

A1 Recruitment

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

- inregistreaza facturile de achizitii de marfuri si servicii emise de furnizori interni si externi (comunitari si extracomunitari)
- intocmeste scadentarul facturilor de furnizori pe care il preda impreuna cu facturile departamentului de Trezorerie in vederea platii acestora
- inregistreaza platile efectuate pentru fiecare furnizor in parte in programul de contabilitate
- pentru furnizorii externi de servicii calculeaza impozitul pe veniturile nerezidentilor;
- tine evidenta estimarilor pe furnizori si tipuri de cheltuieli
- inregistreaza facturile de avans de la furnizori urmarindu-le ulterior si inchizandu-le in momentul sosirii facturii finale;
- arhiveaza contractele de achizitii incheiate cu furnizorii, inclusiv toate modificarile efectuate la acestea si se ocupa de depunerea acestora in copie la ANAF (daca este cazul);
- furnizeaza datele necesare incheierii contractelor de asigurare si urmareste incheierea acestora;
- intocmeste/verifica/semneaza documente precum note contabile, jurnale contabile,balante de furnizori, Registrul de Cumparari;
- asigura arhivarea corecta, conform reglementatilor in vigoare, a tuturor documentelor contabile primite de la furnizori si operate in contabilitate ;
- reconciliaza lunar conturile de furnizori din balanta de verificare si propune solutii de rezolvare a eventualelor discrepante;
- pune la dispozitia contabilului sef toate informatiile necesare pentru intocmirea diverselor rapoarte interne si/sau externe;
- participa la lucrarile privind inchiderea anuala a exercitiului financiar (inventariere, audit, situatii financiare, etc)

CERINTE

- studii superioare economice finalizate
- min 3 ani experienta in contabilitate statutara romaneasca si o buna cunoastere a principiilor si a legislatiei contabile
- abilitati de operare cu un program de gestiune contabila recunoscut
- cunostinte de limba engleza

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa
- decont transport

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de recrutare si plasare de personal.

A1 Recruitment & Temporary Employment este operator de date cu caracter personal conform Legii nr. 677/ 2001. Transmiterea aplicatiei electronice la oricare dintre anunturile publicate de companie prin intermediul site-ului www.myjob.ro reprezinta acordul dumneavoastra pentru prelucrarea datelor personale incluse in CV, scrisoarea de intentie si mini-interviu.