CONTABIL-ECONOMIST

ADMC AUDIT CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Ordonarea, verificarea si prelucrarea documentelor primare justificative primite de la client in softurile de contabilitate;
2. Intocmirea registrelor de contabilitate, a balantelor contabile si a situatiilor financiare in conformitate cu prevederile legale in vigoare;
3. Intocmirea statelor de salarii si a declaratiilor legate de obligatiile fiscale aferente salariilor precum si raportarea acestora la organismele abilitate;
4. Intocmirea si depunerea la termenul legal a declaratiilor fiscale conform reglementarilor legale in vigoare in baza documentelor primite de la beneficiari/clienti;
5. Intocmirea si transmiterea la termenele legale a datelor in Registrul Electronic de Evidenta al Salariatilor (REVISAL) conform reglementarilor legale in vigoare in baza documentelor primite de la beneficiari/clienti
6. Mentinerea relatiilor cu clientii prin telefon, e-mail, sau prin intalniri de lucru sub indrumarea
administratorului/Director General.
7. Mentinerea relatiilor cu ANAF-Administratiile fianciare, ITM si alte organe abilitate pentru asigurarea realizarii in cele mai bune conditii a contractelor incheiate de catre angajator cu clientii de servicii financiar- contabile.

CERINTE

1. Studii necesare: Superioare de specialitate;
2. Vechime: cel putin 3 ani in intocmirea si controlul documentelor financiar-contabile.
3. Cerinţe specifice:
- inteligenta peste nivelul mediu (capacitate de analiza si sinteza, judecata rapida, capacitate de deductie logica);
- usurinta in exprimarea ideilor;
- asumarea responsabilitatilor;
- capacitate de relationare interumana;
- adaptare la sarcini de lucru schimbatoare;
- echilibru emotional;
- cunoasterea legislatiei specifice lucrarilor;
- capacitate de planificare si organizare a activitatilor;
4. Cunoştinţe operare PC în programe specifice lucrarilor financiar- contabile (CIEL V7 si/sau SAGA) ; cunostinte MS Office (excel, word),Internet.

BENEFICII OFERITE

-bonuri de masa;
-decontare transport.

Societate membra CECCAR SI CAFR-zona Bvd. Unirii-Sector 3 BUCURESTI-Angajam contabili juniori si seniori, experti contabili, cunoscatori softuri CIEL si/sau SAGA.
Jobul consta in realizarea lucrarilor de contabilitate sau de audit financiar pentru clientii angajatorului.
Constituie avantaj cunoasterea REVISAL.