Contabil/Economist

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contabilizarea cronologica si sistematica a tuturor operatiunilor patrimoniale;
- Contabilizarea salariilor;
- Intocmirea balantei lunare de verificare;
- Intocmirea situatiilor financiare anuale si depunerea acestora la organele abilitate
- Intocmirea Registrului jurnal si completarea Registrului inventar pe baza datelor furnizate de client in urma inventarierii patrimoniului
- Intocmirea declaratiilor privind obligatiile fiscale la bugetul statului;
- Furnizarea de informatii pentru analiza economico-financiara a activitatii, personalizate pe necesitatile clientului;
- Intocmirea statului de plata a salariilor; I
- Intocmirea documentelor privind incadrarea personalului, incetarea contractelor de munca, modificari ale contractelor, depunerea on-line a registrului de evidenta contabila a salariatilor REVISAL, intocmirea si depunerea declaratiei 112 (semnatura digitala);
- Consultanta financiar-contabila;

CERINTE

- Contabilitate financiara si de gestiune pana la nivel de balanta si inclusiv bilant
- Calculul, inregistrarea si declararea impozitelor si taxelor catre bugetul de stat
- Intocmirea declaratiilor fiscale, statelor de salarii, raportarilor, dosarelor de personal, altor documente specifice
- Verificare inregistrari contabile
- Licentiat in studii economice;
- Cunostinte operare PC la nivel inalt;
- Experienta pe o pozitie similara 3 ani - firma de constructii;
- Cunoasterea programului SAGA C si SAGA PS
- Capacitatea de lua decizii in situatii limita, de a se informa si de a finaliza sarcinile in timp real;
- Colaborarea cu departamentul juridic si departamentul de resurse umane pentru a duce la indeplinire activitatile firmei;
- Cunoasterea cadrului legislativ necesar in domeniul economic-financiar si al activitatii firmei.

CALITATI PERSONALE SI ABILITATI:
- Abilitatea de a respecta termenele,de organizare si prioritizare a activitatilor
- Atentie la detalii si meticulozitate
- Atitudine pozitiva,seriozitate si implicare
- Loialitate si cofidentialitate
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa

BENEFICII OFERITE

- Contract de muncă pe perioadă nedeterminată
- Program de lucru de 8 ore
- Salarizare motivanta