Contabil Economist

Cos Smart Contaudit srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pregatirea si centralizarea documentelor primare;
- Verificarea corectitudinii intocmirii documentelor primare, formularelor de lucru;
- Inregistrarea documentelor financiar contabile in contabilitatea clientilor societatii noastre (achizitii, vanzari,casa, banca,stocuri, mijloace fixe si amortizari, salarii, impozite si taxe, inchiderea conturilor) in aplicatia Ciel Contabilitate si verificarea corectitudinii inregistrarii documentelor;
- Asistenta oferita clientilor privind intocmirea documentelor primare financiar contabile (facturi, ordine de deplasare,dispozitii de plata/incasare, registru de casa, deconturi de cheltuieli);
- Intocmirea declaratiilor de impozite si taxe (declaratii TVA, impozit pe profit,taxe locale, etc) si situatiilor financiare semestriale si anuale;
- Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile;
- Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata);
- Raportarea situatiilor cerute de conducerea societatii.

CERINTE

- Experienta de minim 1 an intr-o firma de contabilitate si cunoasterea softului Ciel sunt cerinte obligatorii;
- Cunostinte de contabilitate si fiscalitate;
- Experienta relevanta in operare PC ( Excel, Word, Outlook Express) si lucrul cu documente;
- Studii superioare financiar- contabile;
- Viteza de lucru mare, acuratete, promptitudine;
- Persoana responsabila,organizata, cu capacitate de analiza si sinteza;
- Abilitati de organizare si planificare;
- Spirit analitic, lucrul in echipa;
- Seriozitate.

BENEFICII OFERITE

- telefon mobil
- mediu de lucru placut si dinamic

DESCRIEREA FIRMEI

Firma contabilitate