Contabil distributie

Docte Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Studii superioare de specialitate (comert) - Absolvirea Academiei de Studii Economice – reprezinta un avantaj;

- Calificare profesionala in meseria de contabil - CECAR - reprezinta un avantaj ;

- Cunostinte de limba engleza nivel avansat;

- Cunostinte de contabilitate comerciala;

- Experienta in domeniu de minim 4 ani – 5 ani;

- Cunostinte foarte bune operare PC (MS Office - mai ales Microsoft Excel);

- Atentie la detalii;

- Spirit de echipa;

- Abilitate foarte buna de comunicare;

– Persoana organizata, dinamica;

- Cunoasterea legislatiei economice in vigoare;

- Cunoasterea mecanismelor financiar-contabile ale intreprinderii;

- Stabilitate psihica, echilibru emotional, constanta in atitudini si manifestari;

- Gandire clara, rationament logic, capacitate de analiza si capacitate de sinteza;

- Asumarea responsabilitatilor.

CERINTE

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru este o companie de prestigiu cu peste 20 de ani de experienta pe piata din Romania, in domeniul distributiei de produse alimentare si bauturi alcoolice si non-alcoolice. Detine un portofoliu unic de marci ce reprezinta simbolul calitatii si al luxului in toata lumea. Printre cele mai cunoscute marci din portofoliul companiei se afla : Toffifee, Merci, Dom Perignon, Moet & Chandon, Veuve Clicquot, Hennessy, Belvedere, Perrier, Vittel, Corny, Schwartau, Bahlsen.

Cautam un coleg in echipa de Contabilitate, dornic sa se integreze rapid intr-un mediu de lucru dinamic si placut.

Initial, contractul se va face pe perioada determinata (9 luni), dupa care, se poate face contract pe perioada nedeterminata (echipa este una foarte stabila, cu o medie de 5-10 ani in companie).
Salariu motivant.

Intr-o lume in care oamenii si organizatiile au o viziune simplista si statica, dorim sa promovam o imagine complexa si cuprinzatoare a ceea ce inseamna 'fuziunea intre oameni si companii'.
Organizatiile de masa sunt din ce in ce mai axate pe mecanizare si pe standardizarea oamenilor, aspecte care conduc la disparitia caracteristicilor individuale. In contrast, punem accentul pe puterile intelectuale si spirituale ale omului.

Noi credem în Organizatiile cu un suflet!

Noi credem in Oameni!

​Ne dorim sa avem o noua abordare pe piata recrutarii.
Ofertele noastre sunt adaptate la cele mai recente tendinte de evolutie ale pieței. Consultantii nostri lucreaza cu pasiune si din pasiune.

Cautam intotdeauna solutii intelepte pentru a crea 'Fuziunea intre Oameni si Companii'.

Suntem implicati, creativi, flexibili si motivati de a finaliza cu succes orice proiect!

www.docte.ro