Contabil de gestiune

GLAMOR FASHION STYLE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Evidenta stocurilor , introducerea datelor si prelucrarea tuturor operatiunilor de gestiune (intrari, iesiri, transferuri);
- Verificarea stocurilor pe fiecare magazin in parte, identificarea si corectarea inadvertentelor;
- Evidenta gestiune: intocmire note de intrare receptie,verificare si introducere bonuri de consum, verificare fise de magazie;
- Emitere facturi catre clienti.
- Inregistrarea facturilor externe in programul contabil.
- Inregistrarea facturilor de la furnizorii interni/externi in programul contabil.
- Analiza si statistica produselor vandute.
- Evidenta nir-urilor si a bonurilor de consum.
- Supravegherea si verificarea stocurilor de marfa si descarcarea de gestiune.
- Inventarierea stocurilor aleatoriu si introducerea inventarelor in sistemul contabil.
- Confirmari de solduri cu clientii si furnizorii si punctaje cu acestia.
- Inregistrarea extraselor bancare
- Aplicare discount-uri
- Intocmeste corect / la termenele stabilite, verifica si reconciliaza rapoarte si situatii, care se refera la documente, date si informatii financiar/contabile de gestiune, legate de responsabilitatile postului, acestea fiind solicitate de conducerea societatii, pentru gestionarea financiara si operationala a companiei;
- Mentinerea la zi a jurnalelor de vanzari si cumparari,intocmirea deconturilor de cheltuieli;
- Intocmirea tuturor rapoartelor predefinite si ad-hoc in vederea efectuarii lucrarilor de inchidere de luna/trimestru/semestru/an (rapoarte strict legate de obiectivul postului).

CERINTE

Absolvent studii economice ( de preferinta, sectia Contabilitate si Informatica de Gestiune) ;
Cel putin 3 ani in domeniul activitatii financiar-contabile.
Cunoastere operare PC - pachet MS Office (word, excel-nivel avansat, power point, outlook).
Cunoasterea programului de contabilitate winmentor constituie un avantaj
Cunoasterea legislatiei si a documentelor financiar-contabile.
Persoana cooperanta, echilibrata.
Seriozitate, punctualitate.
Excelente abilitati de comunicare.
Atentie la detalii.
Spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Bonusuri in functie de performante

DESCRIEREA FIRMEI

Companie ce activeaza in zona de fashion