CONTABIL DE GESTIUNE

CONFIDENTIAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
- Evidenta stocurilor , introducerea datelor si prelucrarea tuturor operatiunilor de gestiune (intrari, iesiri, transferuri);
- Verificarea stocurilor (inventare)pe fiecare magazin in parte, identificarea si corectarea inadvertentelor;
- Evidenta gestiune: intocmire note de intrare receptie,verificare si introducere bonuri de consum, verificare fise de magazie;
- Emitere facturi catre clienti.
- Inregistrarea facturilor externe in programul contabil;
- Inregistrarea facturilor de la furnizorii interni/externi in programul contabil.
- Analiza si statistica produselor vandute;
- Evidenta nir-urilor si a bonurilor de consum;
- Supravegherea si verificarea stocurilor de marfa si descarcarea de Gestiune;
- Inventarierea stocurilor aleatoriu si introducerea inventarelor in sistemul contabil;
- Confirmari de solduri cu clientii si furnizorii si punctaje cu acestia;
- Inregistrarea extraselor bancare;

CERINTE

Candidatul ideal:
- Absolvent studii economice ( de preferinta, sectia Contabilitate si Informatica de Gestiune) ;
- Experienta minim 3 ani in domeniul activitatii financiar-contabil;
- Cunoastere operare PC - MS Office -nivel avansat
- Cunoasterea programului de contabilitate winmentor, magister pentru gestiune, constituie un avantaj
- Cunoasterea legislatiei si a documentelor financiar-contabile;
- Capacitate de organizare si planificare
- Persoana cooperanta si cu spirit de echipa;
- Persoana atenta la detalii, ce ofera seriozitate si punctualitate;
- Disponibilitate deplasari in Bucuresti si in tara;
- Excelente abilitati de comunicare;
- Permis de conducere categoria B.