Contabil de gestiune

EBC

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

EBC HR Solutions recruteaza doi contabili de gestiune pentru o companie care activeaza in domeniul gastronomiei.

Responsabilitati:

- Evidenta registrului de casa.
- Inregistrarea facturilor externe in programul contabil.
- Inregistrarea facturilor de la furnizorii interni in programul contabil.
- Emitere facturi catre clienti.
- Mentinerea relatiei cu furnizorii si urmarirea termenelor de plata catre acestia cu ajutorul scadentarelor.
- Supravegherea si verificarea stocurilor de marfa si descarcarea de gestiune.
- Inventarierea stocurilor aleatoriu si introducerea inventarelor in sistemul contabil.
- Confirmari de solduri cu clientii si furnizorii si punctaje cu acestia.
- Inregistrarea extraselor bancare
- Preluarea banilor incasati de catre agentii de vanzari si soferi si asigurarea ca nu exista diferente intre total chitante si total numerar incasat.
- Predarea chitantierelor catre soferi si agentii de vanzari pe baza de fisa de magazie si semnatura acestora.

CERINTE

- Experienta in domeniul evidentei financiar-contabile privind stocurile de marfa;
- Cunoasterea softului de contabilitate Ancora si Expressoft constituie un avantaj;
- Pachetul MS Office la nivel avansat;
- Limba engleza - nivel mediu;
- Limba franceza constituie un avantaj;
- Persoana meticuloasa, seriosa, organizata.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Prime de sarbatori;
- Posibilitatea unei colaborari pe termen lung.

Suntem compania de resurse umane care identifică, integrează și administrează eficient personalul de care au nevoie clienții români și internaționali.

La noi vei găsi nu doar oportunități de muncă, ci și susținerea morală de care poate mai ai nevoie pentru a prinde curaj. Vom fi lângă tine în timpul interviului cu angajatorul și vom păstra o comunicare transparentă pe toată durata procesului de recrutare.

Nu uita:
Jobul ideal este locul de întâlnire al candidaților și companiilor care se potrivesc, iar noi știm să creăm astfel de locuri de întâlnire.