Contabil cu SAP

Discovery Romania sRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Inregistrarea documentelor financiar-contabile in SAP;
* Depunerea declaratiilor lunare 300, 394, 390;
* Reconcilieri Balanta de verificare, analiza P&L;
* Inregistrare extrase bancare; plati;
* Verificarea contractelor de servicii, certificate de rezidenta pt achizitiile de la furnizori;
* Inregistrare accrual-uri la final de luna conform bugetelor de marketing;
* Reevaluarea conturi in valuta;
* Intocmirea calculatiilor de Transfer Pricing lunare catre grup; Facturi intercompany. etc

CERINTE

* Experienta SAP 3 ani;
* Lm Engleza conversational;
* Experienta contabilitate 3-5 ani;
* Cautam o persoana atenta la detalii, comunicativa, sociabila, cu abilitati de a lucra in echipa cat si individual, capabila de a lucra in conditii de stress.

BENEFICII OFERITE

Jobul este oferit pt o perioada de 5 luni, cu posibilitate de prelungire.
Va rog trimiteti CV-ul la:
gabriela_nicolau@discovery.com

Discovery Channel este un post de televiziune deținut de compania media Discovery Communications, înființat în anul 1985 și distribuit inițial în Statele Unite[1]. În prezent (iulie 2008), Discovery Channel este distribuit în 170 de țări și teritorii și are un total cumulativ de 1,5 miliarde abonați[1]. Discovery Channel este primul post de televiziune care emite programe documentare[1].