contabil cu experienta

ianus consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- Introducerea, prelucrarea si analiza datelor financiar-contabile, cronologic sisistematic potrivit normelor legale in vigoare;
- Verificarea si efectuarea inchiderii conturilor de venituri, cheltuieli si TVA, precum si reglarea balantelor de verificare lunare (daca este cazul), respectiv intocmirea diverselor note de reglare;
- Urmarirea soldurilor contabile: clienti, furnizori, banca, salarii
- Stabilirea impozitelor de plata;
- Verificarea si intocmirea declaratiilor fiscale obligatorii, precum si inregistrarea in termenele legale a acestora la autoritatile fiscale;
- Reevaluarea conturilor valuta clienti/furnizori la sfarsitul fiecarei luni;
- Intocmirea dosarului de personal, calcularea salariilor si intocmirea statelor de plata, operatiuni REVISAL;
- Reconcilierea evidentei AFP din fisa platitorului cu datele din contabilitate;
- Intocmirea balantei de verificare lunara
- Intocmirea situatiilor financiare semestriale precum si a bilantului anual;
- Mentinerea relatiei cu Administratia Financiara si alte autoritati;
- Raportari speciale pentru clienti;
- Participarea si intocmirea documentelor privind inventarierea.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
-sa aiba vechime in domeniul contabilitatii complete a firmelor ( aranjarea actelor,inregistrare in programul de contabilitate , depunerea declaratiilor si relatia cu institutiile statului-anaf,itm,intrastat,bnr)
-sa fie o persoana responsabila,comunicativa,ordonata,implicata in relatia cu firmele din portofoliu
-cunostiinte temeinice operare pc, excel,word,internet
-persoanele care au lucrat in firme de contabilitate,audit au prioritate
-cunoasterea programului Omikont constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

dupa 3 luni de proba, remunerate cu 1200-1400 lei, salariul poate atinge 1800 lei, in functie de performante

DESCRIEREA COMPANIEI:
firma de contabilitate, Sos Stefan cel Mare, sector 2, Bucuresti

DESCRIEREA FIRMEI

contabilitate