Contabil/ Credit Controller

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Urmareste zilnic soldurile debitorilor si contacteaza zilnic debitorii in vederea recuperarii banilor;
- Introducere in sistem CEC-uri si BO primite de la clienti, intocmeste documentele necesare depunerii in banca a CEC-urilor si biletelor scadente; urmareste incasarea Cecurilor si a Biletelor la Ordin la scadenta
- Efectueaza punctaje si solutioneaza eventuale probleme cu clientii;
- Inregistreaza in sistem clientii noi precum si orice modificare aparuta ulterior;
- Colaboreaza cu departamentul juridic (extern) in vederea solutionarii conflictelor financiare;
- Verifica in timp real situatia financiara a clientului si aprobarea comenzilor
- Raspunde de inregistrarea zilnica a extrasului de banca si a Registrului de Casa;
- Verifica situatia conturilor de trezorerie (casa, banci )
- Raspunde de arhivarea documentelor financiar contabile;
- Inregistreaza in contabilitate deconturile de cheltuieli
- Urmareste inchiderea avansurilor spre decontare acordate salariatilor

CERINTE

Competente profesionale necesare postului:
- Contabilitate primara
- Operare in programare de gestiune specifice
- Legislatie financiar-contabila

Abilitati profesionale si personale:
- capacitate de incadrare in termene;
- capacitate de prioritizare a sarcinilor;
- capacitate de lucru in conditii de stres,
- spirit analitic,
- capacitate de sinteza,
- spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv
Echipa profesionista si mediu de lucru placut