CONTABIL – companie straina

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmirea de documente justificative:
- Facturi de vanzari (pentru vanzarea de mijloace fixe, obiecte de inventar, inchiriere);
- Note de Intrare-Receptie pentru valori materiale (obiecte de inventar, materiale consumabile, etc.);
- Bonuri de consum;
- Deconturi de cheltuieli;
- Ordine de deplasare;
- Ordine de compensare;
- Scadentar cheltuieli in avans;
- Procese verbale receptie mijloace fixe, casare, etc

Inregistrarea in programul de contabilitate a operatiunilor reflectate in documentele justificative:
- facturi furnizori (achizitii de stocuri, utilitati, servicii, mijloace fixe, Jurnal de cumparari),
- facturi client (verificare si punctaj cu Jurnal de vanzari),
- Inregistrarea operatiunilor de incasari si plati in registrul de casa si Extrasele de cont,
- ordine de deplasare si deconturi de cheltuieli,
- actualizare si operare scadentar de cheltuieli in avans,
- Asigurarea legaturii cu clientii si furnizorii,
- Reconcilieri fise de cont furnizori si clienti, solutionarea somatiilor de plata,
- Intocmirea de rapoarte si situatii solicitate de catre conducere,
- Arhivarea documentelor financiar-contabile,
- Participare la operatiunile de inventariere,
- Inregistrarea proceselor verbale pentru promotiile derulate de companie,
- Sprijinirea activitatilor din cadrul depatamentului finaciar-contabil si indeplinirea atributiunilor specifice jobului.

CERINTE

• Studii economice superioare (de preferinta specializare in contabilitate)
• Experienta similara pe post – 3 ani
• Cunostinte generale de contabilitate si fiscalitate
• Engleza mediu
• Cunostinte avansate de operare PC Office (Word si Excel)
• Meticulozitate si acuratete
• Inclinatie spre detalii, organizare, respectare termene limita
• Capacitate buna de comunicare, spirit de echipa, seriozitate; punctualitate
• Permis de conducere, categoria B (nu este obligatoriu).

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/