CONTABIL AUTORIZAT

ALTIMEX PRO INTERNATIONAL S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
- Organizeaza si coordoneaza contabilitatea operatiilor de capital, contabilitatea imobilizarilor, contabilitatea stocurilor, contabilitatea tertilor, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, contabilitatea angajamentelor si altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune in conformitate cu legislatia in vigoare;
- Raspunde de stabilirea corecta a documentelor care se intocmesc si de circuitul lor in cadrul societatii;
- Raspunde de efectuarea inventarierii generale a patrimoniului in orice situatii prevazute de lege si de cite ori conducerea societatii o cere;
- Organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului, urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
- Supravegheaza reconcilierea si inchiderea conturilor;
- Inregistreaza in mod corect cifrele financiare ale firmei, conduce si supervizeaza procedurile de taxe si contabilitate, raportarile financiare ale firmei, precum si raportarile financiare catre autoritatile de stat aferente;
- Efectueaza toate operatiunile necesare inchiderii exercitiului financiar si intocmeste proiectia situatiilor financiare semestriale si anuale;
- Colaboreaza cu celelalte departamente (Vanzari, Tehnic, Logistica, HR, Juridic, etc).

CERINTE

- Studii superioare in domeniul financiar-contabil finalizate;
- Contabil autorizat;
- Minimum 5 ani de experienta in contabilitate;
- Minimum 3 ani de experienta operare in programul informatic Charisma;
- Cunostinte solide privind legislatia in vigoare;
- Cunostinte limba engleza nivel avansat;
- Abilitati foarte bune de comunicare si relationare;
- Spirit de echipa, corectitudine, responsabilitate.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant bazat pe performanta;
- Abonament la o clinica medicala particulara;
- Mediu de lucru profesionist.

Companie lider de piata in distributia de echipamente de climatizare.