Contabil Accountant Economist

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam o persoana serioasa si de incredere pentru postul de contabil-sef al firmei noastre.

Jobul vizeaza tot ce tine de contabilitatea unei edituri si agentii de publicitate.

RUGAM NU APLICATI DACA SUNTETI ANGAJATI FULL TIME LA O ALTA COMPANIE !

- Intocmirea contabilitatii primare si a bilanturilor anuale (depuneri evidente contabile, TVA, etc.)
- Colaborarea la nevoie cu contabilele clientilor sau furnizorilor (retururi, facturi restante, etc.)
- Merge dupa caz la administratiile financiare sau alte institutii financiare ale statului pt depunere documente, intocmire declaratii fiscale, etc.
- Verificarea conformitatii tuturor documentelor contabile primite sau emise;
- Evidenta clienti si mentinerea legaturii permanente cu clientul in vederea obtinerii unor situatii financiare corecte;
- Verifica in programul de gestiune – contabilitate situatia clientilor: facturi neincasate, alocari de discount-uri, retururi;
- Lucrul cu documente specifice: facturi, chitante, bonuri fiscale, extrase, dispozitii de plata, ordine de deplasare si alte documente ce tin de zona contabilitatii primare; responsabil registru de casa;
- Gestionare dosare de personal salariati,
urmareste incheierea, desfasurarea si incetarea contractelor de munca si a altor angajamente contractuale;
- Intocmirea rapoartelor lunare specifice activitatii desfasurate;
- Asigură evidenţa operaţiunilor din casierie în lei – emitere şi înregistrare chitanţe, dispoziţii de încasare/plată, depunere numerar în bancă şi evidenţa registrului de casă zilnic.
- Alte responsabilitati stabilite prin fisa postului.

CERINTE

- Studii superioare economice finalizate;
- Minim 2 ani experienta pe o pozitie similara de contabilitate;
- Obligatoriu cunostinte de contabilitate primara (facturi, avize, ordine de deplasare etc.);
- Persoana de mare incredere si de cuvant
- Capacitati mari de atentie, concentrare si migala
- Prioritizarea proiectelor companiei (poti tine contabilitatea si altor firme dar dorim intaietate cand este cazul)
- Persoana dinamica, responsabila si organizata;
- Usurinta in lucrul cu cifre si cunoasterea unui program de gestiune / contabilitate
- Capacitate de analiza, sinteza si incadrare in termene;
- Orientare și motivare către client și rezultate;
- Capacitate de organizare și planificare a sarcinilor și priorităților.

BENEFICII OFERITE

- Program flexibil (puteti munci si de acasa).
- Bonus-uri in functie de performanta si contributie.
- Decontare transport in folosul firmei (deplasari la ANAF, etc.)