Contabil

S.C. Integrated Financial Management S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Echipă mică, dinamică, pasionată de activitatea pe care o desfășoară, caută coleg(ă) care să se alăture departamentului financiar-contabil. Dacă ai experiență în domeniu sau ești la început de drum, dar dornic(ă) să înveți, dacă Excelul este unul dintre cei mai buni prieteni ai tăi, iar cifrele, raportările și termenele limită nu te sperie, așteptăm să te cunoaștem.

Iată principalele activități pe care va trebui să le desfășori:

- îndosarierea documentelor conform procedurilor de lucru( INTRĂRI, IEȘIRI, DIVERSE, CASĂ, BANCĂ);
- introducerea documentelor în softul de contabilitate, facturi emise, facturi achiziții, facturi diverse, încasări/plăți banca/casă, deconturi;
- verificarea tuturor jurnalelor după introducere(Jurnal Cumpărări/Vânzări, casă, bancă), închiderea conturilor de venituri și cheltuieli;
- transmiterea balanței spre verificare;
- asistență în vederea întocmirii și depunerii declarațiilor fiscale lunare;
- menținerea relației cu instituțiile abilitate ale statului.

CERINTE

Ce ne dorim de la viitorul/viitoarea coleg/colegă:
- studii economice superioare în domeniul financiar-contabil, finalizate sau în curs;
- bune cunoștinţe de operare PC (Word, Excel, Outlook) și programe specifice salarizării și gestionării resurselor umane: SAGA, REVISAL;
- cunoștințe de legislație fiscală și de legislația muncii;
- abilitate de a lucra cu termene limită;
- capacitate de organizare și disciplină a muncii;
- atentie distributivă;
- capacitate de lucru în echipă;
- abilitati de comunicare şi relaţionare foarte bune;
- cunoşterea limbii engleze (scris şi vorbit).

BENEFICII OFERITE

Oferim un mediu de lucru plăcut, relaxat, posibilitatea de formare și acumulare a unei experiențe importante și complexe în domeniul financiar-contabil.

Integrated Financial Management membra a Corpului Expertilor Contabili si a Contabililor Autorizati din Romania, Camerei Auditorilor Financiari ofera servicii complete de contabilitate, audit financiar, consultanta fiscala, expertize financiare, raportari financiar-contabile.