CONTABIL

ORTOPEDICA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verifica si inregistreaza documente aferente casieriei centrale
- Mentine relatia cu bancile, ANAF si celelalte institutii ale statului
- Analizeaza platile de efectuat conform scadentar,propune plati spre aprobare + inregistrarea platilor in banca
- Verifica si inregistreaza facturi de furnizori;
- Efectueaza inregistrari si tine evidenta imobilizarilor, in conformitate cu legislatia in vigoare;
- Verifica statul de salarii lunar si inregistrarea notelor contabile aferente;
- Intocmeste, verifica si depune toate declaratiile fiscale lunare/trimestriale/anuale;
- Intocmeste lunar balanta de verificare si periodic, in conformitate cu prevederile legale, bilantul contabil al societatii si anexele aferente;
- Intocmeste orice alte rapoarte solicitate de conducerea companiei
- Alte sarcini de serviciu specifice postului.

CERINTE

- Studii superioare in domeniul economic;
- Experienta pe un post similar de 2 ani
- Cunostinte solide MS Office
- Obiectivitate in analiza situatiilor economice, financiare;
- Certificarea de Expert contabil (CECCAR), constituie un avantaj;
- Gandire analitica si sintetica;
- Bune aptitudini de comunicare;
- Bune abilitati de planificare si organizare;
- Capacitate decizionala.
- Persoana organizata, dinamica si capabila sa coordoneze departamentul contabil.

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa

Fondata in anul 2001, S.C. ORTOPEDICA SRL este un principal producator si furnizor de dispozitive medicale pe piata romaneasca. Cresterea si puterea numelui ORTOPEDICA se bazeaza pe un scop foarte simplu: acela de a oferi oamenilor mai multa mobilitate si independenta - un scop posibil astazi datorita tehnologiei utilizate de specialistii nostri. www.ortopedica.ro