Contabil

MGM PROFIN CONTAB SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Înregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- Realizeaza rapoarte zilnice, saptamanale şi lunare despre situatia contului bancar sii situatia fluxului de numerar
- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale
anuale
- Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile
- Calculeaza salariile pentru angajatii companiei si asigura procesul de salarizare folosind un soft corespunzator
- Urmarirea bugetelor de investitii;
- Realizeaza situatii financiare
- Se ocupa de obtinerea documentatiilor pentru participare la licitatii.
- Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, etc.).
- Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
- Intocmeste situatiile financiare anuale, precum si alte documente solicitate de catre directorul economic
- Raportarea situatiilor cerute de directorul economic si conducerea societatii;
- Intregistreaza deconturile de cheltuieli lei/valuta
- Intocmeste ordine de plata si inregistreaza extrasele bancare lei/valuta

CERINTE

- experienta in contabilitate de cca/minim 1-3 ani
- cunostinte de utilizare ale unuia dintre programele specializate WinMentor, CIEL, Wizcount sau contabSQL
- experienta evidenta contabila minim 1 an.
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- studii medii de specialitate sau studii superioare financiar- contabile
- cunostinte PC (MS Office
- bune cunostinte de limba engleza;
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, negociabil in functie de experienta

M.G.M. Profin Contab Srl este o firma de contabilitate, evidenta contabila si servicii de consultanta pentru management si afaceri.
Principalii colaboratori sunt societati cu capital romanesc si/sau strain ce opereaza pe teritoriul Romaniei si opereaza in diverse domenii de activitate precum: productie, IT, import-export, distributie, consultanta, servicii medicale, servicii agricole etc.

Serviciile noastre:

M.G.M. Profin Contab Srl ofera o gama larga de servicii de specialitate, sub forma unor pachete flexibile, care consideram ca se adapteaza diferitelor nevoi si profile profesionale, conferind posibilitatea alegerii planului tarifar corespunzator nevoilor de moment sau adaptabil perspectivelor de dezvolatare ale societatii dumneavoastra.

- Contabilitate primara
- Contabilitate financiara si de gestiune
- Consultanta pentru management si afaceri
- Organizare / Reorganizare activitate

- Servicii de salarizare si resurse umane
- Refacere contabilitate
- Servicii de “start-up
- Asistenta juridica.