CONTABIL

FIRST TEAM LOGISTIC

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati specifice activitatii de contabilitate:
• Inregistrarea zilnica in evidenta contabila a documentelor justificative (facturi, extrase de cont, deconturi de cheltuieli, registrul de casa);
• Verificarea corectitudinii documentelor inregistrate si clarificarea eventualelor neconcordante;
• Intocmirea deconturilor de cheltuieli, a dispozitiilor de plata/incasare;
• Indosarierea si arhivarea documentelor contabile;
• Gestionarea relatiei cu Administratia Fiscala si Registrul Comertului cu privire la depunerea/ridicarea documentatiei necesare.
Responsabilitati specifice activitatii de resurse umane:
• Intocmirea si gestionarea dosarelor de personal;
• Intocmirea contractelor de munca, a fiselor de post si ale actelor de incetare a contractelor de munca;
• Intocmirea adeverintelor solicitate de angajati;
• Centralizarea si verificarea concediilor medicale si a cererilor de concediu de odihna;
• Mentinerea legaturii cu furnizorii externi de servicii SSM si PSI;
• Calcularea drepturilor salariale conform pontajelor, politicii firmei si legislatiei in vigoare.
Activitati specifice de secretariat:
• redactare si trimitere de documente;
• mentinerea relatiei cu persoanele de contact in privinta utilitatilor (telefonie mobile/fixa, internet, birotica, etc)

CERINTE

Cerinte:
• Cunostinte de contabilitate primara;
• Cunostinte de utilizare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel);
• Capacitatea de a lucra atat in echipa, cat si individual;
• Abilitati de comunicare;
• Persoana organizata, responsabila si atenta la detalii;

BENEFICII OFERITE

• salariu atractiv, negociabil in functie de experienta si abilitati.;
• Contract de munca pe perioada nedeterminata;
• Asigurare medicala;

DESCRIEREA FIRMEI

Transport / Logistica / Naval