Contabil

Tornado Technology SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Inregistreaza zilnic in contabilitate extrasele de banca;
• Urmareste respectarea de catre clientii companiei a termenelor si a conditiilor de plata stabilite;
• Se asigura de colectarea la timp a creantelor de la clienti;
• Evidenta analitica a marfurilor date in custodie clientilor;
• Gestionarea biletelor la ordin si cec-urilor primite de la clienti;
• Emiterea facturilor de storno si corectii de pret;
• Intocmeste rapoarte privind situatia clientilor.

CERINTE

• Absolvent studii superioare cu profil economic
• Cunostinte bune de operare PC - Microsoft Office (Word, Excel, Outlook), prelucrare statistica, raportare
• Cunostinte medii de limba engleza, scris si vorbit
• Cunoasterea si intelegerea inregistrarilor contabile pentru activitatea comerciala;
• Avantaj – cunostinte operare ERP SAP
• Persoana organizata, responsabila, meticuloasa, punctuala, dornica de a se perfectiona continuu
• Abilitati de comunicare si lucru in echipa.
• Acuratete, rapiditate, orietare spre rezultate, tenacitate, atentie distributivă.
• Cunostinte in ceea ce priveste legislatia in vigoare aplicabila domeniului financiar-contabil

BENEFICII OFERITE

• bonuri de masa

• abonament la o clinica privata

Tornado Technology se poziționează ca distribuitor cu valoare adăugată de produse IT&C pentru parteneri și, indirect, pentru clienții finali. Soluțiile și produsele promovate de Tornado Technology se adresează tuturor categoriilor de clienţi, de la firme mici şi mijlocii, dar și corporații - companii din domeniul financiar bancar și al administrației publice.
Promovând în permanență conceptul de parteneriat și dezvoltând continuu portofoliul de servicii, Tornado Technology și-a construit o solidă reputație pe piața românescă, fiind recunoscută drept o companie de încredere, dedicată 100% partenerilor săi.