Contabil

Capital Jobs

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Companie specializata in recrutare si administrare de salariati, suntem in cautare de contabil.

Descriere activitate:

- Primeste documentele justificative, verifica corectitudinea acestora, efectueaza inregistrarile contabile conform legislatiei in .vigoare;
- Verifica datele introduse in programul de contabilitate;
- Tine evidenta contabila a extraselor de banca si casa;
- Tine evidenta contabila si urmareste furnizori/clienti interni/externi;
- Tine evidenta contabila a stocurilor si a imobilizarilor;
- Intocmeste situatii contabile diverse privind: mijloace fixe, reconcilieri conturi terti, alte situatii cerute de catre seful direct sau management;
- Verifica jurnalele de cumparari/vanzari, reconcilieaza soldurile de stocuri, deconturi, avansuri salariati,etc;
- Tine evidenta contabila pana la nivel de balanta;
- Participa la elaborarea declaratiilor si a raportarilor periodice.

CERINTE

Cerinte:

- Absolvent studii superioare economice;
- Experienta in domeniu – minim 3 ani;
- Abilitati de rezolvare a problemelor;
- Abilitati foarte bune de comunicare, organizare, planificare si atentie la detalii;
- Cunostinte bune de contabilitate si fiscalitate;
- Cunostinte de operare Excel, Word.

BENEFICII OFERITE

Oferim:

- Mediu de lucru placut, alaturi de profesionisti;
- Remuneratie in raport cu experienta si abilitatile dovedite;
- Dezvoltare profesionala.

Persoanele interesate sunt rugate sa ne transmita CV-ul actualizat pe adresa bucuresti3@capital-jobs.ro, cu mentionarea denumirii postului in subiectul e-mailul-lui.

Unica agentie din Romania specializata exclusiv in recrutare si administrare salariati.
Prin Capital Jobs ai continuitatea si siguranta carierei tale.

Strong people doing great things