Contabil

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Managementul clienților și al proiectelor
• Evaluarea timpului și gestionarea timpului (inclusiv transferurile de timp)
• Facturare
• Reconcilierea creanțelor contabile, urmărirea debitorilor și viziunea asupra datoriilor neperformante
• Sarcini interne (facturare, facturi AP, intrări ale cheltuielilor)
• Managementul resurselor (înregistrarea timpului)
• Raportarea locală (contracte Barou și emiterea facturilor fiscale, raportare și gestionare)
• Rapoartele globale de expunere la management
• Contabilitate dublă pentru numerar, cont bancar în valută locală și străină în sistemul propriu
• Actualizarea ratelor de schimb în sistemul propriu
• Reconcilierea lunară pentru conturile bancare, valută străină și locală pentru firma
• Reconcilierea statutară de TVA
• Pregătirea de rapoarte trimestriale către BNR
• Asistență la auditul anual

CERINTE

- experienta in contabilitate de cca/minim 1-3 ani
- cunostinte de utilizare ale unuia dintre programele specializate
- experienta evidenta contabila minim 2-3 ani.
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- studii medii de specialitate sau studii superioare financiar- contabile
- cunostinte PC (MS Office)
- bune cunostinte de limba engleza;
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, negociabil in functie de experienta
- training in strainatate
- asigurare medicala privata
- echipa tanara si dinamica
- iesiri organizate cu colegii la munte / mare