contabil

SC STAF EXPERT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Evidenta contabila completa pentru un portofoliu de clienti din diverse domenii de activitate, inclusiv partida simpla, asociatii, cu ajutorul programului SAGA.
Aceasta va presupune:
-introducerea datelor conform documente justificative;
-import/export baze de date de la client cu verificarea acestora;
-calcul salarii, impozite/taxe datorate in functie de activitatea societatii;
-intocmire si depunere Revisal;
-intocmirea si depunere declaratii fiscale si situatii financiare/raportari contabile;
-intocmirea de situatii informative si comunicarea problemelor intampinate catre superiorul ierarhic din cadrul societatii angajatoare;
-comunicarea cu clientii de contabilitate pentru solutionarea aspectelor din aria de responsabilitate;
Relatii cu organismele statului inclusiv reprezentarea in fata organelor de control a firmelor din portofoliu.

CERINTE

Studii superioare cu profil economic
Experienta in domeniul financiar contabil de mimim 5 ani, cunostinte temeinice ale legislatiei din domeniu implicit fiscalitate, experienta in firma de contabilitate de minim 3 ani.
Cunostinte PC: Outlook, MOffice (Word, Excel)
Cunostinte operare program Saga- minim 1 an.
Cunoscator limba engleza nivel mediu.
Capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta in sensul identificarii unor riscuri de orice natura si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali.
Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economice, financiare si sociale, receptivitate, spirit de echipa.
Persoana deschisa si comunicativa, gandire analitica si economica, capacitate de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv.
Program flexibil.
Flexibilitate in alegerea procedurilor de lucru.
Cursuri de pregatire in domeniu in functie de modificarile legislative.
Program legislativ cu update la zi.
Alerte cu modificari legislative sintetizate, abonament reviste consultanta contabila si fiscala.
Abonament servicii medicale la clinica privata.

SC STAF EXPERT SRL este o companie care are ca obiect de activitate servicii contabile, consultanta fiscala, audit, expertize contabile judiciare si extrajudiciare. Societatea este membra CECCAR,CCF si CAFR.