CONTABIL

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere:
- contabilitate generala pentru un grup multinational de societati (cu supervizare din partea unei societati de contabilitate);
- intocmirea registrelor si jurnalelor contabile obligatorii;
- intocmirea documentelor de banca si casa si evidenta financiara, intocmirea de cash flow periodic;
- gestionarea relatiilor cu autoritatile fiscale;
- intocmirea diferitelor rapoarte la solicitarea managementului societatii;
- implicarea in derularea diferitelor proiecte din cadrul societatii;
- abilitati avansate in desfasurarea activitatilor financiare (intocmire documente bancare si lucrari cu institutiile bancare)

CERINTE

- cunostinte de operare documente primare, cu utilizarea informatiilor contabile si a legislatiei in domeniu (utilizare cu usurinta a conturilor contabile);
- verificarea operarilor efectuate;
- experienta de minim 3 ani, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar-contabile;
- studii superioare de specialitate;
- cunostinte de operare PC MS Office, Word, Excel, internet, la nivel avansat;
- operare in programe informatice de contabilitate (reprezinta un avantaj cunoasterea programului Winmentor);
- cunoasterea limbii engleze la nivel avansat, scris/vorbit, abilitate in conversatie;
- bune abilitati de comunicare atat scrisa cat si verbala;
- bune abilitati de organizare si planificare a lucrarilor repartizate;

BENEFICII OFERITE

Munca in cadrul unei echipe de profesionisti care permite acumularea de cunostinte intr-un timp scurt, posibilitatea dezvoltarii unei cariere in domeniul financiar-contabil. Se ofera un salariu atractiv si tichete de masa.