contabil

Way Media Systems

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Inregistrarea documentelor contabile - contabilitate primara , intocmire balanta de verificare ;
- depunerea declaratiilor fiscale catre Autoritatile Romane, lunare , trimestriale si anuale;
-elaborarea diverselor situatii financiare;
- punctaj periodic cu clientii, furnizorii, reglarea la zi a fiselor si a soldurilor clientilor, furnizorilor;
-urmareste avansurile spre decontare, verifica si inregistreaza deconturile de cheltuieli;
- organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
- alte responsabilitati prevazute in fisa postului.

CERINTE

- Absolvent studii superioare de specialitate ;
-Experienta in contabilitate de minim 2 ani ;
-Cunostinte privind legislatia financiar-contabila in vigoare;
-Cunostinte solide de contabilitate ;
-Cunostinte bune de operare calculator , cunoasterea programului de contabilitate SAGA obligatoriu;
-Abilitati de comunicare, lucru in echipa, organizare;
-Onestitate, responsabilitate, amabilitate

BENEFICII OFERITE

-Salariu fix atractiv ;
-Posibilitate reala de promovare

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de publicitate