Contabil

PRIOR MEDIA GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea si introducerea documentelor primare in program de gestiune;
- Elaborarea de rapoarte comform cerintelor departamentului financiar contabil si directiunii
- Emiterea documentelor primare (NIR-uri,facturi,avize, chitante, diverse bonuri)
- Efectuarea receptiilor, gestionare stocuri, impreuna cu gestionar
- Contarea si operarea in programul de contabilitate a actelor privind: operatiunile bancare, acte de casa precum si diverse note contabile
- Organizareasi supervizare inventar
- Participarea la targuri de carte

CERINTE

- studii superioare
- experienta in utilizarea programelor informatice de gestiune constituie avantaj;
- abilitate in operarea programelor Microsoft (Word, Excel);
- capacitati de autooorganizare;
- responsabilitate;
- rabdare, atentie

BENEFICII OFERITE

Salariu de baza;
Training specializat

Compania Prior Media Group a fost fondata in 1994, avand ca obiect de activitate inca de la inceput importul si distributia in Romania a celor mai importante lucrari de referinta tiparite in lume, atat enciclopedii sau dictionare generale, cat sitematice, care acopera toate domeniile cunoasterii. Cu o bogata experienta in activitatea de import si distributie, Prior Media Group a cunoscut o dezvoltare continua, numarul clientilor si colaboratorilor fiind in continua crestere.