Contabil

Fidodava SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma de audit si expertiza contabila cu portofoliul solid de clienti din toate sectoarele de activitate, isi mareste echipa de lucru cu trei contabili experimentati. Activitatea se va desfasura la sediul central din sectorul 2, zona Baicului- Dna Ghica (pe ruta autobuzului 143).

Descrierea postului:
o Intocmeste registrul de casa, opereaza incasarile si platile in lei si valuta conform registrului de casa;
o Intocmeste registrul de banca, opereaza incasarile si platile in lei si valuta conform registrului de banca;
o Opereaza avansurile de trezorerie conform deconturilor;
o Indosariaza documentele cu care lucreaza;
o Inregistreaza zilnic facturile primite de la furnizorii si clienti;
o Intocmeste deconturile estimative pentru deplasarile externe;
o Relationeaza cu Administratiile Financiare;
o Posibilitate de promovare pe masura acumularii cunostintelor.

CERINTE

o Absolvent/ a de studii superioare economice;
o Cunostinte solide de contabilitate si fiscalitate;
o Experienta in firma de contabilitate;
o Cunostinte de operare si experienta de lucru in SAGA;
o Abilitatea de a-si prioritiza activitatile si un bun management al timpului, in scopul respectarii termenelor de lucru, de stat si cele contractuale;
o Fire comunicativa, cu abilitati de lucru in echipa;
o Persoana organizata, pune accent pe detalii, responsabila, meticuloasa, punctuala, cu simt de raspundere, dornica de perfectiune continua.

HR Solutio este solutia optima pentru problemele de resurse umane din organizatia dvs!

HR Solutio este un furnizor de servicii de resurse umane profesionale si profesioniste, de tipul:

- administrare de personal;

- recrutare si selectiei de personal/ executive search;

- sisteme de evaluare a performantelor angajatilor;

- dezvoltarea resurselor umane prin training, coaching, consiliere;

- dezvoltare organizationala;

- consultanta HR.