Contabil

Golden Foods Snacks SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Inregistreaza cronologic si conform normelor legislative in vigoare facturile de prestari servicii de la furnizori;
 Opereaza in contabilitate cliring;
 Operatiuni SAP: Creare/Modificare clienti si furnizori; creare si modificare materiale , materii prime,marfuri,produse finite; creare comenzi aprovizionare;
 Inregistreaza, monitorizeaza si urmareste evidenţa contabilă a mijloacelor fixe, amortizarea lor, pieselor de schimb şi a obiectelor de inventar cu abzon; emite facturi de vanzari mijloace fixe daca este cazul.
 Intocmeste rapoarte lunare referitoare la mijloacele fixe ale companiei si la amortizarea acestora;
 Inregistreaza, monitorizeaza si urmareste evidenţa asigurarilor mijloacelor fixe.
 Inregistreaza, monitorizeaza si urmareste evidenţa contului 409;
 Inregistreaza in contabilitate si tine evidenta operativa a contului 471;
 Inregistreaza, tine evidenta si urmareste registrul de casa si deconturile;
 Inregistreaza, monitorizeaza si urmareste evidenţa dobanzii de leasing, evidenţa avansurilor, evidenţa impozitelor aferente parcului auto,teren si cladire;
 Inregistreaza, tine evidenta si urmareste derularea contractelor de leasing financiar si operational; Raportare lunara a evolutiei contractelor;
 Inregistreaza, tine evidenta si urmareste banca in valuta.
 Opereaza inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative in conformitate cu prevederile legale in vigoare;
 Inregistreaza facturi de sconto;
 Calculare, inregistrare si verficare accruals;
 Compensari intre firme interne/externe;
 Suport raportare Intrastat si livrari intracomunitare;
 Intocmire rapoarte inchidere lunara;
 Intocmeste si verifica confirmarile de sold cu furnizorii;
 Inregistrare inventar in SAP (introducere, lansare, rectificare & inchidere). Rapoarte inventar;
 Inregistreaza, tine evidenta si urmareste parcul auto (asigurari:rca,casco,rovignete;dosare dauna,combustibil);
 Back-up : absolut tot ce tine de stocuri; inregistrari, evidente;
 Intocmeste rapoarte lunare conform procedurilor departamenului.

CERINTE

- Cunoastrea standardelor de contabilitate;
- Bune abilitati de planificare si organizare;
- Cunosterea legislatiei financiar contabile si fiscale;
- Cunostinte utilizare SAP;
- Cunostinte Excel;
- Engleza - nivel mediu;

BENEFICII OFERITE

Va rugam sa ne trimiteti cv-urile dvs. pe adresa office@goldenfoods.com.ro.

Golden Foods este un grup de 3 companii, active in 3 tari: Romania, Grecia si Ucraina. In total, avem peste 1000 de angajati si suntem prezenti in toate lanturile de magazine nationale si internationale. Producem, ambalam si distribuim in regiune o mare diversitate de produse, din 8 categorii diferite: Alune traditionale/ Arahide/ Alune nobile, Seminte, Fructe deshidratate, Pufuleti, Chipsuri din cartofi, Snacks-uri din porumb, Snacks-uri din paine, Fructe de mare uscate. Avem o grija permanenta pentru calitate si gust!