Contabil

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

• tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile, precum si la salvarea datelor informatice; evidenta contabila se tine prin inregistrarea documentelor contabile in soft de contabilitate, pe categorii de operatiuni;
• tine registrul cumpararilor – facturi furnizori, indosariere si inregistrare in soft
• intocmeste, in baza informatiilor primite de la departamentul recrutare si/sau payroll, facturile societatii prin softul de contabilitate. Inregistreaza, verifica si valideaza lunar facturile fiscale emise. Trimite pe email si prin curier, cand este cazul, facturile catre clienti;
• evidenta facturilor pe clienti, pentru identificarea marjelor specifice;
• este responsabil cu activitatile de casierie: plati si incasari, emiteri de chitante, borderou de casa, plati in numerar salarii, registru de casa zilnic;
• este responsabil de caseta de valori / seiful firmei si de soldul de casa;
• verifica incasarile, provenienta si distribuirea acestora;
• raspunde de toate diferentele si inadvertentele existente intre soldul faptic si soldul scriptic al casieriei;
• inregistreaza si face plata deconturilor;
• intocmeste ordinele de plata (plati furnizori, contributii catre bugetele de stat) prin sistemul online banking;
• inregistreaza zilnic jurnalul de banci, operatiune bancare, verificand exactitatea soldurilor conturilor bancare cu cele din contabilitate;
• inregistreaza in contabilitate operatiunile diverse;
• inregistreaza in contabilitate notele de salarii;
• tine legatura cu bancile, clientii si furnizorii interni si externi, in ceea ce priveste atributiile ce-i revin;
• indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor;
• centralizeaza date, situatii financiar – contabile;
• trimite si raspunde la toate emailurile primite pe teme economice;
• tine evidenta individuala a fiselor privind bunurile companiei distribuite angajatilor (mijloace fixe, obiecte de inventar);
• raspunde de realizarea calitativa si in termen a lucrarilor;
• raspunde de respectarea legalitatii;
• raspunde de respectarea normelor legale privind secretul si confidentialitatea datelor si informatiilor;
• raspunde de exactitatea datelor furnizate;
• raspunde tuturor solicitarilor companiei

CERINTE

-Experienta: minim trei ani experienta pozitiva si demonstrabila pe o pozitie asemanatoare;
-Studii economice finalizate;
-Cunoasterea limbii Italiene presupune un real avantaj;
- Limba Engleza cel putin nivel mediu;
- Cunostinte foarte bune de operare PC – Excel in mod deosebit; Ciel;
-Persoana activa, pozitiva, responsabila cu foarte bune abilitati de interactiune si dezvoltare a relatiilor profesionale;
-Orientare catre atingerea obiectivelor, proactivitate, adaptabilitate;
-Abilitati numerice si de orientare spre calcul matematic;
-Persoana organizata, atenta la detaliir;
-Abilitati foarte bune de comunicare – scris si vorbit – la orice nivel intr-o organizatie;
-Rezolvarea problemelor;
-Planificarea activitatii;
-Integritate si incredere;
-Persoana autonoma.

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANY DESCRIPTION:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.