contabil

Medical Logistic Partner SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Operatiuni de inregistrare in contabilitate a documentelor justificative, verificarea inregistrarilor efectuate, intocmirea declaratiilor lunare si a rapoartelor contabile periodice etc. Receptionarea, inventarierea si verificarea documentelor financiare transmise de societatile client, instiintarea acestora de lipsa unor documente;
- Sesizarea verbala si/sau in scris cu privire la constatarea unor eventuale vicii de formă sau fond a documentelor primare prezentate si asupra oricaror greseli care pot fi corectate la timp;
- Introducerea datelor din documentele financiare primite in computer sau verificarea acestora de pe suport magnetic;
- Inregistrarea documentelor specifice la Administratiile Financiare in termenele legale: Registrul Unic de Control, alte declaratii/documente ce intra in sarcina societatii;
- Completarea documentelor de contabilitate si evidenta lor primara, respectand modul de intocmire a documentelor (registru de casa, registrele privind evidenta TVA, facturi fiscale, orice alte documente financiar-contabile etc)

CERINTE

experienta in contabilitate 1-2 ani
cunostiinte de operare a MS office
cunostiinte limba engleza

BENEFICII OFERITE

salariu atractiv

Compania a fost infiintata in anul 2008 avand o echipa matura, profesionista, flexibila si motivata in care s-a acumulat o experienta de peste 10 ani in domeniu, avand totodata grija prin calitatii produselor ofertate catre domeniul medical.