Contabil

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizarea şi coordonarea contabilităţii financiare şi de gestiune în conformitate cu legislaţia în vigoare.
Înregistrarea documentelor de contabilitate primară (NIR - uri, deconturi de cheltuieli, dispoziţii de plată/încasare, registru de casă, facturi, chitanţe).
Înregistrarea documentelor contabile conform normelor în vigoare: achiziţii, vânzări, bancă, trezorerie, mijloace fixe.
Ţinerea contabilităţii de gestiune şi calculaţia costurilor.
Efectuarea tuturor verificărilor, închiderea lunii şi întocmirea balanţei de verificare lunare.
Întocmirea registrelor şi jurnalelor obligatorii (Registru jurnal, Registru inventar, Jurnal de cumpărări, Jurnal de vânzări).
Întocmirea şi transmiterea declaraţiilor fiscale.
Întocmirea şi transmiterea ordinelor de plată/foilor de vărsământ clienţilor societăţii cu obligaţiile de plată ale acestora către instituţiile de stat.
Întocmirea documentaţiei aferente procedurii de inventariere anuală.
Alte sarcini conexe domeniului de activitate.

CERINTE

Să probeze o vechime de cel puţin 2 ani, cuprinzând toate aspectele activităţii financiar-contabile;
Cunoştinţe de operare PC, MS Office, Excel, Saga Software;
Să posede cunoştinţe temeinice în ceea ce priveşte sistemul financiar-contabil;
Să posede cunoştinţe solide în ceea ce priveşte legislaţia în vigoare privind domeniul financiar-contabil;
Gândire logică, memorie, capacitate de analiză şi sinteză, corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principială in relaţiile cu oamenii, ordonată, bune aptitudini de comunicare, spirit de echipă, obiectivitate în aprecierea şi analiza situaţiilor economice, financiare şi sociale, receptivitate;
Domiciliul în sectorul 2 reprezintă un avantaj;

BENEFICII OFERITE

Salariul de început 1500 lei.
Decontare transport.