Contabil

SENTOR ACCOUNTING SERVICES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea si introducerea facturilor in programul de contabilitate: facturi emise, facturi de achizitie, registre de casa, deconturi (program de operare Saga)
-Verifica existenta si corectitudinea tuturor documetelor de contabilitate primara primite de la clienti
-Verifica si arhiveaza documentele contabile,
-Verifica lunar jurnalele de cumparari si vanzari,
-Verifica lunar componenta soldurilor din balanta de verificare, identifica si propune spre corectare erorile
-Ajuta la intocmirea declaratiilor lunare (D300, D390, D394, D100)
-Intocmirea de alte rapoarte la cererea clientilor
-Alte situatii specifice postului
- Ajuta la intocmirea dosarelor de personal (documente angajare, modificare, incetare contracte de munca, redactare adeverinte salariati etc.) pentru societatile client
- Intocmirea periodica de rapoarte si analize conform cerintelor interne.
- Alte sarcini conexe domeniului de activitate

CERINTE

- Confidentialitatea asupra datelor cu care lucreaza;
- Persoana organizata, atenta la detalii, rezistenta la stres, cu initiativa, capabila de a lucra independent;
- Gandire analitica si sintetica;
- Atentie distributiva;
- Comunica si stabileste usor relatii interumane;
- Organizeaza eficient informatiile si prioritizeaza corect activitatile;
- Persoana dinamica si sociabila;
- Capacitatea de a duce la bun sfarsit sarcinile alocate;
- Capacitate de analiza si sinteza a datelor, atentie la detalii;
- Capacitate de adaptare, relationare;
- Disponibilitate la efort prelungit in perioadele de inchidere si raportare financiara;

Firma de contabilitate, consultanta contabila si servicii personal.