Contabil

BEIA CONSULT INTERNATIONAL - SIEMENS SYSTEM PARTNER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, pe baza documentelor primite de la furnizori;
Verifica corectitudinea inregistrarilor contabile;
Verifica componenta soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
Verifica si/sau efectueaza inchiderea conturilor de venituri, cheltuieli si TVA, regleaza dupa caz balantele de verificare lunare;
Verifica si/sau stabileste impozitele de plata, verifica/intocmeste declaratiile fiscale obligatorii si raspunde de inregistrarea si depunerea acestora conform legislatiei in vigoare;
Intocmeste declaratii TVA, impozit, bilanturi;
Tine evidenta mijloacelor fixe;
Organizeaza operatiile cu caracter financiar contabil necesare inchiderii exercitiului financiar si verifica documentele de inventariere anuala a patrimoniului;
Elaboreaza situatiile financiare lunare si semestriale ale furnizorilor.

CERINTE

Absolvent studii universitare economice – finante sau contabilitate
Cunostințe solide de legislație în domeniul contabilității și fiscalității;
Cunoştinţe solide de operare PC (Excel; soft contabil);
Experienta de minim 5 ani
Limba engleză: bine;
Excelente abilități de lucru în echipă, comunicare, proactivitate.
Atentie la detalii si bune abilitati de planificare si organizare
Permis conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Negociabil

DESCRIEREA FIRMEI

BEIA CONSULT INTERNATIONAL - Solutii in comunicatii

Companie de consultanta si servicii in domeniul telecomunicatiilor, activa pe piata de centrale telefonice in Romania din anul 1991, partener autorizat SIEMENS, isi desfasoara activitatea in domeniile: distributie, vanzari, instalari si consultanta.

Distribuim, comercializam si instalam centrale telefonice ALCATEL, SIEMENS, oferim service, gama profesionala de telefoane analogice si digitale, terminale ISDN, servere / soft de comunicatii si gateway EICON, proiecte la cheie, garantie si asistenta, proiectare si executie cablari structurate UTP, consultanta gratuita, sisteme de transmisiuni PCM si HDSL, casti operatoare profesionale.