CONTABIL

Payout Payroll Outsourcing

Job expirat

RESPONSABILITATI

Payout Payroll este in cautarea unei persoane pentru clientul sau din domeniul serviciilor, in Bucuresti, pentru postul de Contabil.

In cazul in care sunteti interesat de aceasta oportunitate, puteti transmite cv-ul dumneavoastra la adresa cv@payout.ro cu mentiunea postului pentru care aplicati.

Descrierea postului:
Responsabil pentru inregistrarea tuturor documentelor contabile pentru clientii alocati;
Verifica daca documentele primare sunt conforme cu cerintele legale in vigoare;
Intocmeste si verifica jurnalele de TVA, declaratia recapitulativa privind A/L intracomunitare si declaratia de TVA;
Responsabil pentru intocmirea in termen a declaratiilor lunare si trimestriale si a altor declaratii solicitate de autoritatile fiscale;
Analizeaza lunar balanta de verificare si contul de profit si pierdere;
Responsabil pentru intocmirea balantei de verificare, a situatiei financiare anuale si a raportarii semestriale.

CERINTE

Cerinte:
Absolvent de studii superioare economice
Experienta de minim 3 ani in contabilitate
Cunostinte bune de contabilitate financiara, contabilitate de gestiune si fiscalitate
Persoana dinamica si responsabila
Cunostinte de limba engleza si sau italiana la nivel mediu-avansat
Persoana organizata, capacitate de analiza si sinteza
Abilitati de comunicare si relationare cu clientii alocati si membrii echipei
Cunostinte PC: Outlook, MSOffice (Word, Excel)

PayOut este o companie specializata in externalizarea serviciilor operationale din departamentul de resurse umane. Avand birouri in Bucuresti, Timisoana sau Cluj Napoca, Payout a castigat increderea a peste 120 companii client. Serviciile noastre se refera la: servicii calcul salarial si administrare personal, conslutanta (codul muncii, taxe, expati, formulare europene etc), recrutare.