Contabil

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Intocmeste documentele de gestiune comerciala: facturi, chitante, bonuri fiscale;
• Inregistreaza in programul de contabilitate documentele primare: facturi clienti, facturi furnizori, chitante; bonuri fiscale, deconturi de cheltuieli, extrase de banca lei/valuta, plati salariale, dispozitii de plata si incasare;
• Intocmeste si urmareste avansurile spre decontare; deconturile de cheltuieli (ordine de deplasare, diurne, foi de parcurs, documente justificative avansuri);
• Efectueaza si urmareste plati furnizori si incasari de la clienti, achizitii valuta, plati externe; plata pentru obligatiile bugetare - prin internet banking;
• Urmarire solduri clienti/ incasari la datele scadente aferente si intocmire corespondenta cu clientii in vederea recuperarii acestora;
• Evidenta jurnal de casa, jurnal de banca, jurnalele de cumparari si vanzari;
• Arhiveaza sistematic si cronologic documentele contabile ale societatii;
• Intocmeste si prezinta rapoartele specifice catre managementul companiei.

CERINTE

• Absolvent al unei facultati cu profil economic (finante – contabilitate);
• Experienta anterioara in domeniul financiar-contabil de minim 2 ani constituie un avantaj;
• Cunostinte bune de legislatie contabila si fiscala;
• Cunostinte bune de operare programe de contabilitate (Ciel constituie un avantaj) si MSOffice (Word, Excel = utilizare avansata);
• Cunostinte de limba engleza sunt obligatorii; limba franceza constituie un avantaj;
• Persoana responsabila, proactiva, cu bune capacitati analitice, eficienta;
• Seriozitate, spirit de echipa, comunicare, flexibilitate, orientare catre rezultate;
• Buna organizare, precizie si atentie la detalii; capacitate de respectare a termenelor;
• Abilitati de comunicare cu colaboratorii, interni sau externi companiei.

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.