Contabil

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Introducerea facturilor de achizitie marfa/servicii;
• Verificarea corectitudinii datelor introduse in gestiune/contabilitate si validarea acestora pentru plata;
• Emiterea facturilor de vanzare;
• Controlul asupra limitelor de credit acordate partenerilor;
• Reconcilierea lunara a stocurilor, verificarea descarcarii de gestiune, reconcilierea inregistrarilor contabile;
• Inregistrarea lunara de accrual (estimari) si evidenta acestora, atat pentru marfa cat si pentru serviciile nefacturate;
• Tinerea registrului de mijloace fixe, identificarea si clasificarea intrarilor de mijloace fixe (clasificare si perioada de amortizare), calcul amortizare;
• Tinerea registrului de casa si a deconturilor pe angajati;
• Contabilizarea obiectelor de inventar, a cheltuielilor in avans si evidenta extracontabila a acestora;
• Raportari catre management pe rapoarte specifice: control pe stocuri, limite de credit, mijloace fixe;
• Raportari catre statistica;
• Suport in relatia cu autoritatile statului;
• Monitorizarea consumurilor si a cheltuielilor efectuate in activitatile de siloz.

CERINTE

• Studii economice;
• Minim 2 ani experienta precedenta ca si contabil, de preferat intr-o companie multinationala;
• Limba engleza obligatoriu;
• Caracteristici personale: persoana foarte atenta, vigilenta si rapida, capabila sa lucreze autonom;
• Cunostinte avansate de Excel.

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.