Contabil

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautarea unei persoane care sa completeze echipa financiar-administrativa a companiei. Sarcinile pe care le avem in vedere sunt in special in zona de contabilitate (contabilitate primara, salarizare, realizare balanta/bilant reprezinta un plus) dar in acelasi timp acceasi persoana va desfasura si activitati in domeniul administrativ (relatia cu diferite autoritati, corespondenta cu clientii companiei, situatii financiare etc.)
- efectuarea operatiunilor bancare (plati furnizori, ordine de plata bugetare etc) si intocmeste setul de documente pentru platile electronice, licitatii si ridicarile de numerar in lei si valuta;
- inscrierea in registre operatiunile efectuate (ordine de plata, remiteri bancare, emitere facturi, evidenta incasari);
- verificarea incasarilor, provenienta si distribuirea acestora;
- tine legatura cu bancile, clientii si furnizorii, in ceea ce priveste atributiile ce-i revin;
- preia si verifica seturile de documente interne sau de la clienti, intocmeste deconturile estimative si deconturile pentru deplasarile interne si externe;
- intocmeste, contabilizeaza si verifica lunar facturile fiscale emise;
- intocmeste lunar declaratiile de impozite, taxe si contributii aferente salariilor;
- introduce si verifica in programul de contabilitate inregistrarile documentelor efectuate de catre alte posturi;
- intocmeste componente ale soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
- supravegheaza intocmirea facturilor de decontare pentru plati in numele clientului;
- intocmeste saptamanal situatia soldului bancar si a disponibilului propriu al firmei, raporteaza venituri si cheltuieli;
- indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor;
- colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile, precum si la salvarea datelor informatice.

CERINTE

Ne dorim in echipa o persoana curioasa, care sa doreasca sa se dezvolte si sa invete lucruri noi
- absolvent facultate cu profil economic
- experienta in domeniul contabil de minim 3 ani
- implicare, dorinta de a rezolva probleme, cu initiativa
- spirit analitic, persoana foarte organizata
- persoana care respecta legislatia in vigoare si intelege implicatiile datelor Strict Confidentiale
- autodidact
- limba engleza (de preferat fluent, cel putin nivel mediu/conversational)

BENEFICII OFERITE

salariul este negociabil in functie de nivelul de experienta
bonuri de masa