Contabil

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura evidenta contabila a stocurilor, a relatiilor cu tertii, a trezoreriei si evidenta veniturilor si cheltuielilor, prin inregistrarea tuturor documentelor primare ale clientilor;
- Inregistreaza incasarile si platile in lei si in valuta conform extrasului de cont;
- Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa;
- Opereaza avansurile din trezorerie conform deconturilor;
- Inregistreaza facturi de prestatii furnizori interni;
- Inregistreaza intrari de marfa in baza documentelor primite;
- Intocmeste lista facturilor emise si neincasate si lista avansurilor disponibile in lei;
- Intocmeste liste de avansuri din trezorerie.
- Operarea zilnica a facturilor emise, a incasarilor pe facturi si in avans;
- Operarea zilnica si lunara a facturilor de la furnizori pentru prestatii diverse, precum si a platilor catre acestia;
- Verificarea zilnica a soldurilor din banca, casa si avansuri din trezorerie in lei;
- Incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli;
- Intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile si verifica corelarea acestora;
- Mentinerea relatiei cu administratii financiare si alte autoritati in numele clientilor;
- Reprezinta societatea in cazurile incredintate prin delegare, in cazul controalelor autoritatilor abilitate;
- Verifica si garanteaza scadentele fiscale ale clientilor companiei;
- Intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale si a situatiilor financiare anuale/semestriale;
- Alte activitati specifice evidentelor financiar- contabile.

CERINTE

- studii superioare de specialitate;
- experienta minim 2 - 3 ani in domeniu pe o pozitie similara;
- experienta de lucru in firma de contabilitate;
- cunoasterea soft-ului SAGA;
- cunoasterea legislatiei si a documentelor financiare;
- rezistenta la stres si disponibilitate pentru program de lucru prelungit;
- abilitati de comunicare si spirit de echipa;
- abilitati de organizare, coordonare, minutiozitate, atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

- telefon serviciu;
- decontare abonament transport.