Contabil

PROFIT WIZARD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

inregistrari contabile (privind extrase bănci, clienţi, furnizori, diverse tranzacţii);
verificare documente primare din punct de vedere al intocmirii lor;
inregistrarea corecta a TVA din facturi, verificare coduri de TVA;
verificare jurnale de cumparari si de vanzari;
analiza si urmarirea rulajelor si soldurilor conturilor prelucrate, compensari client – furnizori;
intocmire deconturi 300, 390, 394;
declaratia INTRASTAT;
deconturi de deplasare;
inregistrare extrase de cont;
registru de casa;
intocmire balanta contabila si verificarea acesteia cu registrul de imobilizari;
registrul de cheltuieli in avans;
evidenta stocuri;
rapoarte de productie;
intocmire ordine de plata catre buget;
declaratii fiscale;
participarea la întocmirea situaţiilor financiare;
verificare fise platitor.

CERINTE

Pachetul Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
Capacitate ridicata de adaptare la lucrul in echipa;
Abilitati dezvoltate de comunicare si intelegere;
Persoana cu initiativa;
Determinare in atingerea obiectivelor;
Abilitate de a derula sarcini multiple concentrate in perioade scurte de timp;
Persoana responsabila.

BENEFICII OFERITE

bonuri de masa

PROFIT WIZARD este furnizor de servicii de contabilitate și consultanță fiscală, precum și furnizor de soluții personalizate de creștere a valorii adăugate pentru afacerile clienților noștrii.